tv publiek reportage
e-NIEUWSBRIEF

Blijf op de hoogte van
onze activiteiten.
Schrijf je vandaag nog in
op onze e-nieuwsbrief !

naam
voornaam
email


Kruidentuin Herkenrode

Praktische informatie

Educatief pakket: kruiden onder de loep

Interessante links

 

Kruidentuin Herkenrode


De kruidentuin van Herkenrode is een hedendaags kruidenpark: exclusief en origineel, aantrekkelijk voor een gevarieerd publiek van professioneel geïnteresseerden en individuele bezoekers, ontspannend en educatief.


Nooit te oud om te leren

De hortus officinalis bestaat uit twaalf afzonderlijke tuinkamers. Via de loofgang wandelt de bezoeker van kamer tot kamer. Elke kamer heeft haar eigen kenmerkende structuur met wandelpaden in kleischelpenkalk, grind of grindgazon, natuursteen of klinkers. Waterbekkens en fonteinen verhogen de rustige sfeer. Volgens het alfabet zijn de families van geneeskrachtige planten als in een boek over de twaalf kamers verdeeld. In de middengang staan buxussen. Eens volgroeid zullen ze vormgesnoeid worden en dan prachtige, indrukwekkende massieven vormen: een kubus of zuil, een kegel of balk, een bol, … Zo bepalen ze mee de identiteit en de herkenbaarheid van elke kamer.


Tuinen om te gebruiken

Het tweede deel van de tuin bestaat uit de campus officinalis, de gebruikstuinen. Hier staan de planten gegroepeerd volgens gebruik: verfkruiden, groenten, keukenkruiden, ...

Nadenken over kruiden

Bij de gebruikstuinen zijn informatiekiosken opgesteld. Zij belichten de historische achtergrond, leggen de link tussen kruiden en het religieuze gedachtegoed en doen nadenken over hedendaagse ideeën in verband met kruiden en welzijn.

De loofgang, een levende 'tunnel' van haagbeuken

De loofgang telt bijna 3.500 haagbeuken die worden geleid langs een 200 meter lange stalen constructie. In deze groene wandelas zorgt de zon voor extra lichtcontrasten. Je kan er alle seizoenen beleven in een oase van rust.
De unieke loofgang vormt de link met het Demerlandschap: vanuit de beslotenheid van de tuin kan je de omliggende natuur bewonderen.

Kruiden- en ideeënmix

Samen met je ticket tot de kruidentuin krijg je de AH-gids. Hierin vind je info, weetjes en recepten over een aantal kruiden en planten. Je vindt ze allemaal terug in de kruidentuin.

 

Praktische informatie

Openingsuren

  • 1 april tot 31 oktober
  • van 10.00u tot 18.00u (laatste verkoop: 17.00u)
  • elke dag, behalve maandag

Toegangsprijs (incl. AH-gids)

  • € 4,00
  • € 3,00: 65+, jongeren tussen 12 en 18 jaar, houders van een lerarenkaart, groepen van minimum 15 personen
  • gratis: kinderen tot 12 jaar, leden van Erfgoed Vlaanderen en houder van de UITpas Hasselt

    Opgelet: bij evenementen is het mogelijk dat u een hogere toegangsprijs (inclusief bezoek aan de kruidentuin) dient te betalen. Deze hogere toegangsprijs geldt voor volgende evenementen: El Ran Arabian Cup op 24 en 25 juli a.s. en Très Chic Lifestyle Happening van 27 t.e.m. 30 augustus a.s.

Geleid bezoek

Ervaren herboristen-kruidengidsen brengen het boeiende en intrigerende verhaal van kruiden en hun gebruik door de mensen over de eeuwen heen tot vandaag.

  • Tijdsduur: 1,5 tot 2 uur
  • Vergoeding gids: € 50,00 (1 gids per 25 personen)
  • Reservering: Toerisme Hasselt, tel. +32 11 23 95 42, e-mail: groepsbezoeken@hasselt.be

Klik op het logo van Naturel TV om een smaakvolle reportage over de kruidentuin te bekijken.

 

Educatief pakket: Kruiden onder de loep

  • Waarom maakten edelvrouwen in de middeleeuwen gezichtsmaskers van kamille?
  • Wat gebeurt er als je met een salieblad over je tanden wrijft?
  • Waarom vind je vaak vlierstruiken dicht bij de deur van oude boerderijen?

Het antwoord op deze vragen en heel wat andere interessante weetjes, verhaaltjes en doe-activiteiten zitten in het educatief pakket "Kruiden onder de loep".
Je kan met je klas/groep een halve dag komen vertoeven in de schitterende omgeving van de voormalige abdij van Herkenrode.
Aan de hand van een uitgebreide documentatieset die je vooraf ontvangt op CD-rom en een onderzoekspakket ter plaatse, maak je een korte wandeling in het omliggende natuurlandschap en breng je een bezoek aan de kruidentuin.
Neem een loep mee op pad en ontdek de geheimen van kruiden...

  • Doelgroep: 9- tot 14-jarigen
  • Tijdstip: elke schooldag in september, oktober en vanaf april tot juni
  • Duur: wandeling en bezoek duren ongeveer 90 minuten
  • Prijs: bezoek met vooraf het documentatiemateriaal: € 40,00/klas
             kruidengids(*) per groep van 25 kinderen: € 50,00
    (*) Het bezoek is mogelijk met of zonder gids. De kruidengidsen hebben allen een diploma 'herborist'. Bij begeleiding door de leerkracht is enige voorbereiding vooraf aan de hand van het documentatiemateriaal nodig.

Meer informatie en boekingen:  011 33 43 70 of secretariaat@herkenrode.be

Hierbij een voorbeeld van het documentatiemateriaal van lavendel: kruidenfiche, opdrachtenfiche, recepten, verhaal en doe-activiteit.

 

Interessante links

Fytobell                                                                                              

De producten van Fytobell zijn ontwikkeld in samenwerking met artsen en apothekers die al vele jaren ervaring hebben met de toepassing van heilzame natuurlijke middelen. De unieke samenstelling van elk product is uitgetest in hun patiëntenpraktijken en in de loop der jaren, mede op basis van wetenschappelijk onderzoek, verfijnd en verbeterd. Interessant is dat de bestanddelen elkaar en hun werking versterken. Hierdoor is een optimaal effect ontstaan. Het assortiment telt momenteel zo'n 25 natuurlijke producten.  Een groot aantal hiervan is te verkrijgen in het bezoekerscentrum van Abdijsite Herkenrode.

Fytobell organiseert ook voordrachten voor verenigingen en groepen en lessenreeksen waar ook de individueel geïnteresseerde kan aan deelnemen.

Meer informatie over Fytobell: www.fytobell.be

Fytobell heeft i-sana, een nieuw gezondheidsmagazine met vele boeiende reportages over alle aspecten voor een gezond en gelukkig leven, ontdekt.
Schrijf u hiervoor gratis in via www.i-sana.be

Romantische tuin van Dina Deferme

In de nabije omgeving van de abdijsite Herkenrode kan je nog een zeer interessante en mooie tuin bezoeken, nl. de 4 ha grote Engels getinte tuin van de bekende tuinarchitecte Dina Deferme en haar man Tony Pirotte.

De tuin is opgedeeld in verschillende tuinkamers en omvat naast een slenterbos een verrukkelijke voortuin. De weelderige bloemborders veranderen iedere drie weken van kleur door de grote collectie rozen en vaste planten. Deze tuin is niet voor niets bekend tot ver buiten de landsgrenzen. De toegang bedraagt € 5,00. De opbrengst komt ten goede aan Burn Camps, een initiatief van het brandwondencentrum om zwaar verbrande kinderen op zomerkamp te sturen.

Meer informatie: www.deferme.be

't Buskruid                                                                                           

Herboristerie 't Buskruid

Thee en toebehoren, kruiden, enkelvoudige of samengestelde tincturen, etherische oliën en hydrolaten, verstuivers, boeken, grondstoffen voor kruidenbereidingen en cosmetica, verpakkingen en bereidingsmateriaal, ...
Je vindt het allemaal in Herboristerie 't Buskruid in Lummen of via hun webwinkel.
Meer informatie: www.tbuskruid.be

 

Hotel 't Buskruid

Hotel*** 't Buskruid biedt 7 kamers, voorzien van alle comfort, midden in het Limburgse groen.
Vergeet je beslommeringen, breek uit de dagelijkse sleur en ontdek de helende werking van een verblijf in Hotel 't Buskruid.  Je kan ook boeken voor een aantal uitgekiende arrangementen of deelnemen aan de interessante kruidenworkshops.
Meer informatie: www.tbuskruid.be

 

© 2010 browsbox - Herkenrode